Főoldal Főoldal Fórum Fórum Képfeltöltés Képfeltöltés Letöltések Letöltések Chat Chat
       VIP tagság információk itt Most ajándék termékkulccsal!    |    Olcsó webtárhely 0.99 euró/hó-tól www.olcsoweb.eu
Szerző    Téma: Ha segitség kell.  (Megtekintve 619974 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Exclusive

• VIP
  • Hős tag
Re:Ha segitség kell.
« Válasz #10300 Dátum: 2012. október 25. - 20:57:57 »
 :cheesy:
Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be
Igen, ez a driver azt csinálja, mint a magyar mtv 1 az olimpiai 3D-s közvetítés alatt, a képernyőt két félre osztja, és a két félképet megfelelő ütemben fel-felvillantja, amit te a piros-kék szemüvegen keresztül nézve 3D-s hatású képként érzékelsz. A használat közben ne legyen, ne működjön a szobába másik fényforrás, ami bevilágít a szemüvegedbe, mert az jelentősen lerontja a hatást, és hát a látvány, mint írtam, közel sem olyan jó, mint az aktív 3D-s szemüvegekkel, de legalább ,működik, játékokra elmegy.

Komoly!  :shocked: Kösz!

Van passzív -nem vörös cián- szemüvegem is. Az is jó lesz hozzá?

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #10301 Dátum: 2012. október 25. - 21:04:12 »
:cheesy:
Komoly!  :shocked: Kösz!

Van passzív -nem vörös cián- szemüvegem is. Az is jó lesz hozzá?

Nem valószínű, kifejezetten a piros-kék /úgynevezett Anaglyph/ szemüvegek jók ide, az általad említett polarizált passzív szemüveg a 3D-s tv-hez való, abban kicsit többet tudó elektronika van, de ki lehet próbálni, hátha....de nincs sok esély rá.

Ami még talán fontos lehet, hogy a monitor tudjon magasabb képfrissítési frekvencián is üzemelni, mint a normál 60 Hz.

"Sose higgy el semmit senkinek, még nekem sem!
Ellenőrizd, győződj meg róla, és a hitet váltsa fel a tudás." (Buddha)

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #10302 Dátum: 2012. október 25. - 21:13:02 »
Előzmény:

Nos kiderült mitől is van ez a bibi.
Ha a videó driver felkerül a gépre onnantól van a hiba. Ha a Windows Update tölt le meghajtót, vagy az alaplaphoz kapott lemezről telepítem, de ha az ASUS oldaláról letöltött legújabbat teszem fel akkor is előjön a hiba. Ha leszedem akkor meg persze csak szabványos VGA adapterként működik, de rendesen kikapcsol.

Hát ilyenkor mit lehet még megpróbálni?
Vagy marad egy rendes videókártya beszerzése?

Nézz bele az energia-menübe, a monitor készenléti, alvó és egyéb beállításaiba, illetve a központi Asus kezelő-tuning szoftverébe, az energiatakarékos részbe, ott vegyél ki minden, a monitorra való korlátozást, lekapcsolási-kikapcsolási időintervallumot, , és a beállítást mentsd el egy új energiasémába-profilba, és próbáld meg ezt a profilt alapértelmezettnek tenni. Az újkori Asus kezelőszoftverek egyik hibája az, hogy hiába mented el a gondosan beállított energia-profilt, az oprendszer nem minden induláskor azzal a profillal indul, hanem a telepítéskor létrehozottal. Ez egy bug, amit az Asus-nál még képtelenek megoldani.

Nem elérhető Exclusive

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #10303 Dátum: 2012. október 25. - 21:20:35 »
Nem valószínű, kifejezetten a piros-kék /úgynevezett Anaglyph/ szemüvegek jók ide, az általad említett polarizált passzív szemüveg a 3D-s tv-hez való, abban kicsit többet tudó elektronika van, de ki lehet próbálni, hátha....de nincs sok esély rá.

Ami még talán fontos lehet, hogy a monitor tudjon magasabb képfrissítési frekvencián is üzemelni, mint a normál 60 Hz.

Jó, rendben. Köszönöm! Az említett szemüveget pedig valóban tv -hez kaptam ....

Nem elérhető Rob65

• Globális moderátor
  • Hős tag
  • A lehetetlent megoldjuk, csodára kicsit várni kell
    • Kerti tó és sziklakert, kertészet, díszfaiskola, parkosítások
« Válasz #10304 Dátum: 2012. október 26. - 08:29:13 »
Előzmény:
Rejtett tartalom

Ha a videó driver felkerül a gépre onnantól van a hiba. Ha a Windows Update tölt le meghajtót, vagy az alaplaphoz kapott lemezről telepítem, de ha az ASUS oldaláról letöltött legújabbat teszem fel akkor is előjön a hiba. Ha leszedem akkor meg persze csak szabványos VGA adapterként működik, de rendesen kikapcsol.

Hát ilyenkor mit lehet még megpróbálni?
Vagy marad egy rendes videókártya beszerzése?

Meg kell várni, amíg ezek az eszközillesztők az MS digitális aláírást is megszerzik és a driver tulajdonság lapja energiagazdálkodási füllel is kiegészül. Ma debütál még csak a Win8 eddigi, sietve elkészített és kimondottan a tabletekre kihegyezett béta-rtm verziója

Illetve a gépet be kell állítani a fast boothoz is, méghozzá úgy, hogy az eddigi rutinnal ellentétben W8-ban semmiképpen se legyen letiltva a hibernálás sem.

Bővebben itt :

EDIT:

Kiegészítés általánosan, a problémakörhöz:

Ha ezek sem vezetnek eredményre, akkor a BIOS-ban is minden felesleges/nem használatos eszközt - ezzel is csökkentve a hibalehetőségeket - le kell egyelőre tiltani, valamint a suspend mode esetében az S3/STR beállítását is mindenképpen erőltetni kell.
Egyáltalán az egész ahci-támogatás alapvetően megváltozott mára, ami főleg a régebbi alaplapokon és biosokkal még sok gondot és fejtörést fog okozni a hivatalos és nem hivatalos hardverfejlesztők köreiben is(esetleges emulációkkal), illetve ezzel kiesnek ezek a deszkák ( utolsó bios datálása beszédes lehet) a támogatható hardverek köréből is ... legalábbis a W8 esetében mindenképpen.

FIGYELEM !

Ha valakinek hasonló hardverproblémái vannak, akkor megkérjük, hogy mindenképpen tegye be az aláírásába, vagy legalább adja meg a pontos és teljes konfigleírást is, mert annak hiányában nem igazán lehet érdemleges segítséget adni. Nem mindig csak egy-egy hardver okoz gondot, vagy az oprendszer a bűnös.

PC:AsusP5B-E,C2D-E6400,nVidia210,4GB,WD10EZRX
,Samu502HJ,sound:CMI8738
Laptop: LenovoG570 i7-2620M/HD6370M_1GB/RAM_8GB
+Win8.1Prox64HunSP1+OSX10.9.x[13C64]'Mavericks'+Ubuntu13.10‘SaucySalamander‘ skype:kisskert.rob65
"A válaszok már készen vannak: Csak jól kell kérdezni!"(Asimov: Én, a robot)

Nem elérhető firemano

• Kölyök tag
  • **
« Válasz #10305 Dátum: 2012. október 26. - 16:35:22 »
Bocs, az aláírásban nincs benne a konfig sem az oprendszer, de a nyitó kérdésben le van írva hogy a probléma windows 7 prof x64 alatt leledzik.
 :embarrassed:

Nem elérhető firemano

• Kölyök tag
  • **
« Válasz #10306 Dátum: 2012. október 26. - 21:47:53 »
Rejtett tartalom
Idézet
Adott 1 új gép: P8 H61-M LX3 PLUS R2.0 alaplap, Intel Pentium G850 LGA1155 proci 4 GB ram, Windows 7 Professional X64 oprendszer (még nincs aktiválva).
Működik rendesen csak 1 baj van vele nem lehet kikapcsolni. Ha a startgomb leállítás választom akkor vagy újraindul (leáll és 3-4 mp múlva indul), vagy a Win leáll monitor elsötétül, de a ventilátorok és a ház ledje világít.

Próbáltam az Eszközkezelőben eszközök tulajdonságainál (pl. hálókártya) energiagazdálkodás lapon bejelölni, hogy a win kikapcsolhatja az eszközt. (több fórumon volt téma) Nem hozott eredményt. Az Asus oldalról letöltött legújabb bios és meghajtók vannak feltelepítve.

Talán hardver hiba lehet, de ha Live CD-t (OpenSuSe, BlackPanther) használok akkor kikapcsol rendesen.

Rejtett tartalom
Idézet

Idézet
Nézz bele az energia-menübe, a monitor készenléti, alvó és egyéb beállításaiba, illetve a központi Asus kezelő-tuning szoftverébe, az energiatakarékos részbe, ott vegyél ki minden, a monitorra való korlátozást, lekapcsolási-kikapcsolási időintervallumot, , és a beállítást mentsd el egy új energiasémába-profilba, és próbáld meg ezt a profilt alapértelmezettnek tenni. Az újkori Asus kezelőszoftverek egyik hibája az, hogy hiába mented el a gondosan beállított energia-profilt, az oprendszer nem minden induláskor azzal a profillal indul, hanem a telepítéskor létrehozottal. Ez egy bug, amit az Asus-nál még képtelenek megoldani.

Végig túrtam a beállításokat, nem találtam semmit ami nekem gyanús lenne. Az Asus Al Suite II progarm csomagban nem találtam olyan progit ami szerintem erre hatással lenne. (a feszültséggel lehet játszadozni, hőmérséklet eredmények, hálózati kontroll) Van a GPU boost 1 gomb az egész ha rákattintok akkor dob egy ablakot amiben közli hogy újra indítás kell. Utána ha megtörtént az újraindulás kapok egy ablakot amin van egy felmutató nyíl és egy százalékos érték (aszem 13%), ennyi. A videó meghajtó beállító programjában szintén nem találtam semmi extrát.
Létrehoztam új energiasémát, alapértelmezetté tettem de felesleges volt újraindítás után minden rendben működik csak a kikapcsolás nem akar működni.
Hát nem tudom mit lehet még tenni, de már kezdem feladni, marad alapon a videó.

Köszönöm az eddigi segítséget!

Nem elérhető mila

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #10307 Dátum: 2012. október 28. - 21:19:26 »
segítséget kérnék aEset Smart Security.5 aktiválásához licences kellene ami aktív jelen pillanatban mert a kereső nem talál és nem tudom élesíteni
Segítséget előre is köszönöm :respect: :respect: :respect:
Alaplap neve   Gigabyte GA-MA78LM-S2
CPU típusa   DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)
Összes   4 GB Használható 4 GB
Opr. verziója   6.3.9600.16610 (Win8.1 RTM)
Videokártya   ATI Radeon HD 5450(RS780L)

Nem elérhető szuper

• Globális moderátor
  • Hős tag
    • Fűszerek
« Válasz #10308 Dátum: 2012. október 29. - 07:40:55 »
segítséget kérnék aEset Smart Security.5 aktiválásához licences kellene ami aktív jelen pillanatban mert a kereső nem talál és nem tudom élesíteni
Segítséget előre is köszönöm :respect: :respect: :respect:
Nekem ezzel működik...
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (A. Einstein)"
---
Asus P8Z68-V PRO; Intel Core™ i7-2600K CPU; 16 GiB (4*4 GiB Kingston); WD 1 TB, FireWire/eSATA; 0,5 TB Seagate SATA-II; Samsung P2370HD monitor; 1 db Blu-Ray,...

Nem elérhető Rob65

• Globális moderátor
  • Hős tag
« Válasz #10309 Dátum: 2012. október 29. - 15:33:22 »
A Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be is jó, csak amíg keres új serialokat a license explorer, addig a víruskeresést fel kell függeszteni, vagy betenni a kivételek közé
+Win8.1Prox64HunSP1+OSX10.9.x[13C64]'Mavericks'+Ubuntu13.10‘SaucySalamander‘ skype:kisskert.rob65

Nem elérhető gabby

• Támogató
  • Teljes tag
« Válasz #10310 Dátum: 2012. október 30. - 09:20:17 »
Sziasztok!!!
Windows 8 esetében a szinkronizált beállításokat "hogyan tudom törölni"? Tehát, ha újratelepítem a számítógépet és megadom azt az e-mail címet, akkor a Windows alapértelmezett beállításai legyenek alkalmazva (és ne ugyanazok a beállítások lépjenek érvénybe, amely az előző Windows esetében volt).
 Erre szeretnék megoldást találni.
Tudom, hogy lehet helyi felhasználóra váltani, de engem a fentebb írt probléma megoldása érdekelne

Köszi!!    :respect:

Nem elérhető szucsgyuri

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #10311 Dátum: 2012. október 30. - 09:29:55 »
Üdv!

A Gépházban, a Beállítások szinkronizálása menüpont alatt tudod a dolgokat ki-be kapcsolgatni, de csak, ha Microsoft fiókkal vagy bejelentkezve.

Nem elérhető gabby

• Támogató
  • Teljes tag
« Válasz #10312 Dátum: 2012. október 30. - 09:39:08 »
Idézet
A Gépházban, a Beállítások szinkronizálása menüpont alatt tudod a dolgokat ki-be kapcsolgatni, de csak, ha Microsoft fiókkal vagy bejelentkezve.

igen de az a gondom még mielött lekapcsolnám a dolgokat már szinkronizál is
a kérdés az lenne, hogy a felhöböl lehet e az elmentett adatokat valahogy törölni 

köszi közben megtaláltam itt van akit érdekel:
Kód:
Ezt a tartalmat csak regisztrált felhasználók tekinthetik meg. Kérjük Regisztrálj vagy Jelentkezz be.

Nem elérhető Rob65

• Globális moderátor
  • Hős tag
« Válasz #10313 Dátum: 2012. október 31. - 12:38:03 »
Bocs, az aláírásban nincs benne a konfig sem az oprendszer, de a nyitó kérdésben le van írva hogy a probléma windows 7 prof x64 alatt leledzik.
 :embarrassed:

Ilyenkor megy el a kedve a "segítősditől" mindenkinek, kedves "firemano" !

Na az aláírásban azóta sem lett konfigleírás ( nem az operációs rendszer verziója volt a kérdésem sem). Sem egy utalás, sem más a problémakifejtéshez és a megoldásához.
De helyette bezzeg megy a meddő és parttalan vita a moderátorral ...
Mi ebben az annyira nehéz ?! Ez egy elég egyszerű kérés volt.

> Hogyan kérdezzünk okosan :<

RE:
" ... Az Asus Al Suite II progarm csomagban nem találtam olyan progit ami szerintem erre hatással lenne ... "

Most erre akkor mit mondjak ?! - nem úgy írták oda a fájlokat, hogy na tessék, itt van kedves usernek ez a csomag, benne az acpi megfelelő konfigurálása is, amely szintén elősegíthet a probléma megoldását !

( ACPI = Advanced Configuration and Power Interface )

" ... Ha a videó driver felkerül a gépre onnantól van a hiba. Ha a Windows Update tölt le meghajtót, vagy az alaplaphoz kapott lemezről telepítem, de ha az ASUS oldaláról letöltött legújabbat teszem fel akkor is előjön a hiba ... "

Szerintem azt is megírtam - már számtalanszor -, hogy ha más nem segít, akkor sajnos le kell tiltani a BIOS-ban az 1394-es firewire portot is ...

Ne várja el senki, hogy a segítőnek kelljen keresgélnie még a nyamvadt alapvető adatokat is a problémához !
Erre való, erre lenne hivatott - többek között - az aláírás is.

OFF :

Ilyenkor kell felkelni a gép mellől és sétálni egyet.

:(

Discipline

• Vendég
« Válasz #10314 Dátum: 2012. október 31. - 13:01:32 »
Sziasztok

A segítségetekre lenne szükségem van egy illető, aki szeret rossz oldalakra feljárni a gépemen gondolom ebből tudjátok, hogy miről van szó, amit úgy tudok, hogy bűntetnek. És szeretném beállítani, hogy azokra az oldalakra ne engedje fel avast van fennt, és szeretném beállítani azt, hogy ne jelenítse meg neki a böngésző azokat az oldalt. Szeretném elkerülni a galibát, mielőtt nagyobb probléma lenne, hogy elkapnak, hogy olyan oldalakra járok fel. Számítok a segítségetekre.

Üdv

Nem elérhető Rob65

• Globális moderátor
  • Hős tag
« Válasz #10315 Dátum: 2012. október 31. - 13:07:44 »
Szülői felügyelet (Parent Control) beállítása a fellhasználói profilokban.

De én egyszerűen tennék rá egy jelszót, ébresztés/ ki-be jelentkezés után is, illetve akár a bios-ba is, a sleppet pedig levenném minél rövidebb időre - 3-5 percre, vagy be is kapcsolnám, ha nem vagyok a gép mellett ...

Discipline

• Vendég
« Válasz #10316 Dátum: 2012. október 31. - 13:11:36 »
Szülői felügyelet (Parent Control) beállítása a fellhasználói profilokban.

De én egyszerűen tennék rá egy jelszót, ébresztés/ ki-be jelentkezés után is, illetve akár a bios-ba is, a sleppet pedig levenném minél rövidebb időre - 3-5 percre, vagy be is kapcsolnám, ha nem vagyok a gép mellett ...

Ehhez nem annyira értek az a probléma  :'( Kaspresky nél be lehet állítani, hogy ne jelenítse meg, akkor avastnál hogy-hogy nem ??? Saját fiókomon szeretném korlátozni az egészet, mert neki nincs létrehozva külön fiók

Nem elérhető Hunor58

• VIP
  • Teljes tag
« Válasz #10317 Dátum: 2012. október 31. - 14:58:55 »
Van két számítógépem, mind a két gépház hálózatban van egy router-el (DIR-100), most az a problémám, hogy a nettről való letöltés alig jön vagy teljesen leáll, akkor amikor másolok az egyik gépről a másikra. Mit tudjak tenni, hogy az átmásolás ideje alatt is ugyan úgy működjön a letöltésem mintha nem küldeném át fele az adatokat? Már gondoltam arra is hogy egy -egy hálókártyát beszerelek és azon a kábelen kötöm össze a két gépet, de a két hálózat nem zavarnák e egymást, meg a beállításokkal azokkal gond lenne nálam? Vagy mondjatok valami megoldást, amit előre is köszönök.
Asus M4A88T-M, AMD Phenom II X4 955, 3200 MHz, 2 db.DDR3 Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX, Videokártya NVIDIA GeForce 210 1db.SAMSUNG HD105SI 1T. 1db.SAMSUNG HD503HI 500 GB, SATA-II  Operációs rendszer   Microsoft Windows 8.1 Professional  x64 Hu.

Discipline

• Vendég
« Válasz #10318 Dátum: 2012. október 31. - 18:09:26 »
Van két számítógépem, mind a két gépház hálózatban van egy router-el (DIR-100), most az a problémám, hogy a nettről való letöltés alig jön vagy teljesen leáll, akkor amikor másolok az egyik gépről a másikra. Mit tudjak tenni, hogy az átmásolás ideje alatt is ugyan úgy működjön a letöltésem mintha nem küldeném át fele az adatokat? Már gondoltam arra is hogy egy -egy hálókártyát beszerelek és azon a kábelen kötöm össze a két gépet, de a két hálózat nem zavarnák e egymást, meg a beállításokkal azokkal gond lenne nálam? Vagy mondjatok valami megoldást, amit előre is köszönök.

A hálózat titkosításának a típusán próbálj meg változtatni hátha segít valamit, mert nekem eleinte rosszul volt állítva, és átállítottam másikra, és avval tökéletes volt jól másolt és stb

Nem elérhető Hunor58

• VIP
  • Teljes tag
« Válasz #10319 Dátum: 2012. október 31. - 18:26:52 »
Tyűha na nekem ez kínai, ha egy kicsit tagoltabban letudnád írni, mert bevallom amivel nem találkoztam eddig, azt nem túlzottan értem.
Asus M4A88T-M, AMD Phenom II X4 955, 3200 MHz, 2 db.DDR3 Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX, Videokártya NVIDIA GeForce 210 1db.SAMSUNG HD105SI 1T. 1db.SAMSUNG HD503HI 500 GB, SATA-II  Operációs rendszer   Microsoft Windows 8.1 Professional  x64 Hu.

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #10320 Dátum: 2012. október 31. - 19:42:11 »
Tyűha na nekem ez kínai, ha egy kicsit tagoltabban letudnád írni, mert bevallom amivel nem találkoztam eddig, azt nem túlzottan értem.

Nincs benne semmi kínai, a router beállításaiban a Wifi kapcsolat beállításánál a kapcsolat titkosításánál a kiválasztó ablakban a nyilat legördítve többféle titkosítási módot lehet kijelölni. Itt kell kiválasztani azt az egy változatot, általában a gyengébbik fajtát, amivel már nem lassul be a kapcsolat sebessége. A leggyengébb titkosítást, és így értelemszerűen a legnagyobb sebességet a WEP-nek nevezett módszer jelenti, ettől egy fokozattal erősebb, de már lassabb a WPA, utána jön a sorban a WPA2, és a többi lehetőség. A routerben, és a hozzá csatlakozott két számítógépben is azonosnak kell lenni a kiválasztott titkosítási metódusnak, ki kell kísérletezni, melyikkel lesz a leggyorsabb az átvitel sebessége. /megsúgom, a leggyorsabb az, amikor nem használsz titkosítást, de ezzel jó nagy pofont adsz az otthoni gépek biztonságának. Persze ez is relatív dolog, ha pl. kinn élsz egy tanyán, ahol 200 méteres körzetben nincs senkifia a közeledben, vagy egyedül élsz egy jó magas ház teljes felső emeletén, és még a tetőtér is a tied, akkor nyugodtan kikapcsolhatod a titkosítást, nem nagy az esélye, hogy valaki bele akar nézni a rendszeredben folyó adatátvitelbe. Minden más esetben viszont érdemes bekapcsolni valamelyik titkosítási módot, de arra ügyelni kell, mint azt már írtam is, hogy a kiválasztott titkosítási algoritmust a router és a hozzákapcsolódó gépek is tudják, illetve a beállításaikban a kívánt titkosítási mód kiválasztható legyen. Ja, és mindhárom egységen ugyanaz a mód legyen beállítva, de ezt is már említettem.

A router beállításához egy kis segédlet, általános jellegű tanácsok: /van mozi is hozzá!/
egy célzott leírás, a TP-Link egységekhez való leírás, esetleg még jól jöhet valamikor:/ ehhez nincs mozi, bocs.../

Nem elérhető Hunor58

• VIP
  • Teljes tag
« Válasz #10321 Dátum: 2012. október 31. - 20:20:07 »
Köszönöm a válaszodat  r2d2, csak az a problémám, hogy nem én telepítettem s így a jelszó nincsen meg, így egy nullázással kell kezdeni, arra meg még alszom egyet meg legfeljebb elhívom az egyik barátomat, ha nem sikerül ő vissza tákolja nekem.

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #10322 Dátum: 2012. október 31. - 20:23:57 »
Köszönöm a válaszodat  r2d2, csak az a problémám, hogy nem én telepítettem s így a jelszó nincsen meg, így egy nullázással kell kezdeni, arra meg még alszom egyet meg legfeljebb elhívom az egyik barátomat, ha nem sikerül ő vissza tákolja nekem.
Milyen típusú a routered?

Hackerek ellen: jelszavak a routerekhez

Ezeket azonban csak a gyári felhasználónév-jelszó páros ismeretében lehet beállítani. De mi van, ha ezek nincsenek már kéznél?
Ezek az adatok minden router felhasználói leírásában megtalálhatók, azonban valljuk be, egy-két évvel a vásárlás után, ritkán találjuk meg ezeket a leírásokat, főleg, ha nem is mi telepítettük a routert.

Így azután sokan nem változtatják meg a gyári beállításokat, ami meglehetősen nagy kockázatot jelenthet az illetéktelen felhasználókkal szemben. A gyári beállításként szereplő vezeték nélküli hálózatnév (default, Linksys, NETGEAR, SMC) szinte hívogatja a hackereket, hogy egy olyan hálózatra bukkantak, amelynek üzemeltetője nem sok gondot fordít a biztonságra. Fontos tehát, hogy megváltoztassuk a gyári paramétereket, ehhez azonban először az alapértelmezett azonosítóval és jelszóval kell bejelentkezni. Aki ehhez nem szeretné vagy nem tudja előkeresni a felhasználói leírást, egy weboldalon megtalálhatja az összes kereskedelmi forgalomban lévő router alapértelmezett adatait.

A DRPD 2007 (Default Router Password Database) a Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be címen érhető el. Egy legördülő listából kell kiválasztania a router gyártóját, majd a Find Password gombra kattintva megkapjuk azt a táblázatot, ami az egyes modellekhez tartozó, adminisztrátori belépéshez szükséges user name/password párost tartalmazza. Magát az router adminisztrációs oldalt webböngészőből lehet elérni, általában a 192.168.1.0 vagy 192.168.1.1 vagy 192.168.2.1 címen. Ha a táblázatban talált adatokkal  sikerül belépni a router adminisztrációs oldalára, már könnyen megváltoztathatjuk ezeket a paramétereket olyanra, amit könnyen meg tudunk jegyezni, és amit mások nem ismernek.

Itt nem látszik az összes lehetőség, de a belinkelt weboldalon jó eséllyel megtalálhatod a Te routered alap, gyári felhasználónév/jelszó párosát. Azután, ha megvan a gyári, felhasználónév/jelszó páros, a router beállítása már nem nagy ördöngösség, egy kis plusz segítség még ehhez.

Nem elérhető tibi33

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #10323 Dátum: 2012. november 01. - 01:07:38 »
Valaki megtudja mondani hogy kell védett márka jelet rakni?Köszönöm!

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #10324 Dátum: 2012. november 01. - 02:08:16 »
Valaki megtudja mondani hogy kell védett márka jelet rakni?Köszönöm!

Windows Alt code:

The registered trademark symbol is the symbol ® (the capital letter R enclosed by a circle):
Ascii-code: Alt+169  Windows Alt code: Alt + 0174 (on numeric keypad).
HTML: &reg; or &#x00AE; or &#174;
Unicode: U+00AE ® circled latin capital letter r (enclosed R)

A html oldal kódja így néz ki: /notepad előnyben, kód a fejben.../

<html><head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<TITLE>registered.html</TITLE></head>
<body>

<p>&reg;</p>
<p>&#x00AE;</p>
<p>&#174;</p>

</body></html>

ez így fest egy böngészőben: