Főoldal Főoldal Fórum Fórum Képfeltöltés Képfeltöltés Letöltések Letöltések Chat Chat
       VIP tagság információk itt Most ajándék termékkulccsal!    |    Olcsó webtárhely 0.99 euró/hó-tól www.olcsoweb.eu
Szerző    Téma: Ha segitség kell.  (Megtekintve 636457 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Pori

• VIP
  • Törzstag
Re:Ha segitség kell.
« Válasz #8000 Dátum: 2011. szeptember 04. - 15:44:55 »
Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be
A Net-et te milyen formában kapod? Adsl modemből vezetéken keresztül, vagy kábelmodemből vezetéken keresztül, vagy egészen egyszerűen egy központi AP-ból WIFI-n sugározva?

mikrohullámú net, tehát az utolsó ...gondolom... 1 alállomás sugározza nekem...,
1 szép nagy kályhacsőnek kinéző antennám van.., az van összekötve az airlive eszközzel,
az eszköz viszont kábellel van összekötve a számítógéppel...

szerk.:

megnéztem a beállításokat, automatikus kérésen van mindkettő
ASUSŸŸ M4A785TD-V EVO, AMDŸ Phenom II X4 B45 3.0GHz, 4x2GB DDRIII 1.6GHz, msi R5670-PMD1G/OC
WDŸ 320 GB SATA HDD, WD 160 GB IDE HDD, Test 20GB IDE HDD <<->> Win7 Pro. 64 sp1, Win8.1 Ent.
Snow Leopard 10.6.8, Lion 10.7.5, Mavericks 10.9.5 ‹‹-›› Chameleon v2.2svn r2391

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8001 Dátum: 2011. szeptember 04. - 17:36:22 »
mikrohullámú net, tehát az utolsó ...gondolom... 1 alállomás sugározza nekem...,
1 szép nagy kályhacsőnek kinéző antennám van.., az van összekötve az airlive eszközzel,
az eszköz viszont kábellel van összekötve a számítógéppel...

szerk.:

megnéztem a beállításokat, automatikus kérésen van mindkettő
A kályhacsőnek pontosan irányba kell állnia-rálátnia a szolgáltató antennájára, mert ha nem, akkor szakadások lehetnek. Jó, akkor a beállítások folytatásaként a saját géped TCP/Ip beállításában fixen állítsd be a következő értéket:

IP Address: 192.168.1.100
Az alhálózati mask értéke legyen :255.255.255.0

Ha több gép is van még Ethernet-kábellel az AP-re kötve, akkor azoknak is mind fix IP-címet kell adni emelkedő sorrendben, az előző kép alapján:

a másodiknak:
192.168.1.110
a harmadiknak:
192.168.1.120
és így tovább.

Az alhálózati mask minden estben a 255.255.255.0 érték legyen, mert ekkor az AP-ra csatlakozott gépek és az AP egy alhálózatba kerülnek. És ekkor az első gép böngészőjébe beírt IP címre - az AP gép címe: 192.168.100.252 - be kell jutnod a gép konfig oldalára, ha tudod hozzá a felhasználói nevet és a jelszót. Mivel a AP SSID-je AIRLINE, ezért gondolom a webes config oldal standard felhasználói neve is a szokásos admin lehet, de ezt a már mellékelt használati utasításban is elolvashatod, tehát az alap usernév: admin. Gondolom a jelszó is ugyanez, vagy esetleg alapban nincs is jelszó beállítva, de egy szolgáltató által adott gépnél ezt én erősen kétlem.

Ha bejutsz, akkor például ezt fogod majd látni.
« Utoljára szerkesztve: 2011. szeptember 05. - 03:56:50 írta r2d2 »
"Sose higgy el semmit senkinek, még nekem sem!
Ellenőrizd, győződj meg róla, és a hitet váltsa fel a tudás." (Buddha)

Nem elérhető Pori

• VIP
  • Törzstag
« Válasz #8002 Dátum: 2011. szeptember 04. - 18:49:10 »
Jó, akkor az ip-cím ütközések - lefagyások - elkerülése érdekében a beállítások folytatásaként a saját géped Ip címének fixen állítsd be a következő értéket:

192.168.100.100
Az alhálózati mask értéke legyen :255.255.255.0

Az alhálózati mask minden estben a 255.255.255.0 érték legyen, mert ekkor az AP-ra csatlakozott gépek és az AP egy alhálózatba kerülnek. És ekkor az első gép böngészőjébe beírt IP címre - az AP gép címe: 192.168.100.252 - be kell jutnod a gép konfig oldalára, ha tudod hozzá a felhasználói nevet és a jelszót. Mivel a AP SSID-je AIRLINE, ezért gondolom a webes config oldal standard felhasználói neve is a szokásos admin lehet, de ezt a már mellékelt használati utasításban is elolvashatod, tehát az alap usernév: admin. Gondolom a jelszó is ugyanez, vagy esetleg alapban nincs is jelszó beállítva, de egy szolgáltató által adott gépnél ezt én erősen kétlem.

ha beírom kézzel az általad megadott értékeket akkor elmegy a net...
visszaállítottam automatikusra...
jelszó az utolsó szervizelés óta nincs, előtte mindig volt, szerintem most elfelejtette a muksó
egyébként miközben írtam a választ megint kiakadt az AP, de a táp ki-be megoldotta a dolgot...

...a menüben bent vagyok...

Rejtett tartalom
ASUSŸŸ M4A785TD-V EVO, AMDŸ Phenom II X4 B45 3.0GHz, 4x2GB DDRIII 1.6GHz, msi R5670-PMD1G/OC
WDŸ 320 GB SATA HDD, WD 160 GB IDE HDD, Test 20GB IDE HDD <<->> Win7 Pro. 64 sp1, Win8.1 Ent.
Snow Leopard 10.6.8, Lion 10.7.5, Mavericks 10.9.5 ‹‹-›› Chameleon v2.2svn r2391

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8003 Dátum: 2011. szeptember 04. - 19:33:37 »
ha beírom kézzel az általad megadott értékeket akkor elmegy a net...
visszaállítottam automatikusra...
jelszó az utolsó szervizelés óta nincs, előtte mindig volt, szerintem most elfelejtette a muksó
egyébként miközben írtam a választ megint kiakadt az AP, de a táp ki-be megoldotta a dolgot...

...a menüben bent vagyok...

Rejtett tartalom
Lehet, hogy firmware-t frissített, és nem állított be jelszót.... :cheesy:
Mutass egy Status-képet meg egy TCP-IP -t priviben...
« Utoljára szerkesztve: 2011. szeptember 05. - 00:02:50 írta r2d2 »

Nem elérhető Pori

• VIP
  • Törzstag
« Válasz #8004 Dátum: 2011. szeptember 04. - 20:27:43 »
küldtem a képeket.
nagyon köszönöm a segítségedet, viszlát holnap!

Üdv!

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8005 Dátum: 2011. szeptember 04. - 21:01:16 »
küldtem a képeket.
nagyon köszönöm a segítségedet, viszlát holnap!

Üdv!

Privire reagálás ment, szia!

Hálózat felderítéséhez, az IP-címek beazonosításához egy nagyszerű - License: Freeware! - eszköz: Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be

Tutorial video:

How to scan your network using free tool - Advanced IP Scanner 2.0
Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. <a href="http://www.dippyforum.com/index.php?PHPSESSID=s1qulm7lfn2o2fif4fcdbh57a0&amp;action=register">Regisztrálj</a>&nbsp;vagy&nbsp;<a href="http://www.dippyforum.com/index.php?PHPSESSID=s1qulm7lfn2o2fif4fcdbh57a0&amp;action=login">Jelentkezz be</a>

Egy másik jó cucc, csak sajnos fizetős: Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be

Tutorial:

How to use Ping Scanner (NetScanner) in NetScanTools Pro v11
Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. <a href="http://www.dippyforum.com/index.php?PHPSESSID=s1qulm7lfn2o2fif4fcdbh57a0&amp;action=register">Regisztrálj</a>&nbsp;vagy&nbsp;<a href="http://www.dippyforum.com/index.php?PHPSESSID=s1qulm7lfn2o2fif4fcdbh57a0&amp;action=login">Jelentkezz be</a>

NetScanTools Pro v11 - ARP Scan tool
« Utoljára szerkesztve: 2011. szeptember 05. - 00:04:06 írta r2d2 »

Nem elérhető klrt

• VIP
  • Kölyök tag
« Válasz #8006 Dátum: 2011. szeptember 04. - 21:40:25 »
Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy az eszközkezelőben virít 3 felkiíáltójel. Mind három a hálózatikártyánkon belül.

-WAN miniport (hálózatfigyelő) Sunbelt Software Firewall NDIS IM Filter Miniport
-WAN miniport (IP) Sunbelt Software Firewall NDIS IM Filter Miniport
-WAN-miniport (IPv6) Sunbelt Software Firewall NDIS IM Filter Miniport

Win 7 ultimate 64 bit service pack 1 az összes frissítéssel ami jött hozá, MSI k9a2 cf alaplap, realtek hálókártya.
Telepítettem a legújabb realtekes drájvert, de nem segített.
A googlesegítségével elég kevés utalást találtam, főleg inkább csap xp-hez-vistához ami win 7 nél nem működött.
Próbáltam eltávolítani az eszközkezelőben de nem engedte, először letiltottam utána eltávolítás, de nem történt semmi.

Ha, valakinek van valami ötlete kérem ossza meg velem.

Nem elérhető szucsgyuri

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8007 Dátum: 2011. szeptember 04. - 21:59:22 »
Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy az eszközkezelőben virít 3 felkiíáltójel. Mind három a hálózatikártyánkon belül.

-WAN miniport (hálózatfigyelő) Sunbelt Software Firewall NDIS IM Filter Miniport
-WAN miniport (IP) Sunbelt Software Firewall NDIS IM Filter Miniport
-WAN-miniport (IPv6) Sunbelt Software Firewall NDIS IM Filter Miniport

Win 7 ultimate 64 bit service pack 1 az összes frissítéssel ami jött hozá, MSI k9a2 cf alaplap, realtek hálókártya.
Telepítettem a legújabb realtekes drájvert, de nem segített.
A googlesegítségével elég kevés utalást találtam, főleg inkább csap xp-hez-vistához ami win 7 nél nem működött.
Próbáltam eltávolítani az eszközkezelőben de nem engedte, először letiltottam utána eltávolítás, de nem történt semmi.

Ha, valakinek van valami ötlete kérem ossza meg velem.

Üdv!

Frissítsd a tűzfalad.

Nem elérhető klrt

• VIP
  • Kölyök tag
« Válasz #8008 Dátum: 2011. szeptember 04. - 22:27:01 »
Köszi a gyors választ , de nem tudom pontosan mire is gondolsz.

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8009 Dátum: 2011. szeptember 04. - 22:37:12 »
Köszi a gyors választ , de nem tudom pontosan mire is gondolsz.

Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be A telepítés eltávolítása után a regisztrációs adatbázisban maradtak hibás bejegyzések, amik nem mutatnak valós driverekre, mert azok már el lettek távolítva, ezért egy alapos regisztry pucolás ajánlott, majd a hálókártya meghajtóprogramjának az újratelepítése.

Amúgy a program támogatása megszűnik és valószínűleg beleolvad a Vipre következő generációjába 2012. január 1-ével.
« Utoljára szerkesztve: 2011. szeptember 05. - 11:21:40 írta r2d2 »

Nem elérhető klrt

• VIP
  • Kölyök tag
« Válasz #8010 Dátum: 2011. szeptember 04. - 23:01:58 »
Hogy ez a virpe-hoz tartozik! Erre én nem jöttem rá!
Igen volt fent, de mivel nem tudtam rendesen beállítani gyorsan le is töröltem. Már csak a windowzos tűzfal van.
De miért nem lehet eltávolítani őket?
Az egésszel az a problémám, hogy most routeren keresztül kapcsolódom a netre, viszont , ha kiveszem a routert nem tudok csak a modemmel kapcsolódni, valami 720-as hiba jön és nem kapcsolódik. Próbáltam már új kapcsolatot csinálni, fix ip-vel is , de semmi. :(

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8011 Dátum: 2011. szeptember 04. - 23:15:16 »
Hogy ez a virpe-hoz tartozik! Erre én nem jöttem rá!
Igen volt fent, de mivel nem tudtam rendesen beállítani gyorsan le is töröltem. Már csak a windowzos tűzfal van.
De miért nem lehet eltávolítani őket?
Az egésszel az a problémám, hogy most routeren keresztül kapcsolódom a netre, viszont , ha kiveszem a routert nem tudok csak a modemmel kapcsolódni, valami 720-as hiba jön és nem kapcsolódik. Próbáltam már új kapcsolatot csinálni, fix ip-vel is , de semmi. :(

Még nem a Vipre része a tűzfal, hanem különálló program, amit te anó felraktál, de csak 32 bites rendszerre lehet rátenni. 2012 január után is le lehet tölteni, de már nem lesz hozzá frissítés. Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be akkor abban már benne van a régi Personall Firewall pár dolga is beépítve.
« Utoljára szerkesztve: 2011. szeptember 05. - 00:30:33 írta r2d2 »

Nem elérhető klrt

• VIP
  • Kölyök tag
« Válasz #8012 Dátum: 2011. szeptember 04. - 23:42:45 »
Köszönöm nektek: szucsgyuri és r2d2 a segítséget. Elteszem magam holnapra.
Lehet akkor reinstall lesz.

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8013 Dátum: 2011. szeptember 04. - 23:51:49 »

A 720-as hibakód jelentése:  - PPP vezérlő protokoll nincs beállítva. - A w7 telepítésekor a routerből kaptad directben a netet, gondolom, a router jelentkezett be a szolgáltatóhoz, (tárcsázott  ;)) most, hogy kivetted a rendszerből a routert, nincs aki ezt a bejelentkezést megtegye, ezért egy új, PPPOE kapcsolat felépítése kell a varázslóval, és a szolgáltatód által biztosított adatokkal. Régebbi win-ek esetén ehhez még telepíteni kellett egy RASPPPOE nevű külső szoftvert, de ma már a w7-nél ez a művelet pár kattintást, és az adatok begépelését jelenti, a többit a w7 saját maga elintézi. Nálad az lehet a hiba, hogy a 32 bites tűzfalat felerőszakoltad a 64 bites rendszeredre, vagy a Vipre Premiumot, benne a tűzfal-elemekkel, ez bekavart a rendszeredbe, majd ezt eltávolítva a szoftver által feltett driverek még szerepelnek a registry-ben, mint feltelepített meghajtók, de fizikailag már nincsenek a gépeden. Ezeket a sárga felkiáltójellel megjelölt drivereket el kell teljesen távolítani, (registry-kitakarítás) azután telepítsd fel újra a hálókártyádnak a 64 bites meghajtóprogramját, és az Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be, (értelemszerűen neked a saját szolgáltatód által adott adatokat kell beírni) ha így jó, és nincsen sárga kérdőjel, akkor megúsztad a dolgot, ellenben, ha így sem jó, akkor kell újra húzni a 64 bites w7-et.

« Utoljára szerkesztve: 2011. szeptember 06. - 09:59:37 írta r2d2 »

Nem elérhető klrt

• VIP
  • Kölyök tag
« Válasz #8014 Dátum: 2011. szeptember 05. - 18:46:21 »
Tegnap éjjel még nekiálltam kipucolni a registryt, de már olyan fáradt voltam, hogy nem néztem meg az eredményt.
Este 8-ig dolgozom, ha hazaértem meglesem az eredményt, frissítek egy hálókártya drájvert aztán létrehozom a kapcsolatot.
Köszi a segítséget.

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8015 Dátum: 2011. szeptember 05. - 19:53:53 »
Tegnap éjjel még nekiálltam kipucolni a registryt, de már olyan fáradt voltam, hogy nem néztem meg az eredményt.
Este 8-ig dolgozom, ha hazaértem meglesem az eredményt, frissítek egy hálókártya drájvert aztán létrehozom a kapcsolatot.
Köszi a segítséget.

Célszerűnek tartanám a most fenn lévő, összes hálókártya drivert eltávolítani, majd Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be újra feltenni, azzal biztosan mennie kell, és a driver feltelepítése után az Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be, (értelemszerűen neked a saját szolgáltatód által adott adatokat kell beírni) ha így jó, és nincsen sárga kérdőjel, akkor megúsztad a dolgot, ellenben, ha így sem jó, akkor kell újra húzni a 64 bites w7-et. (vagy visszateszed a routert, de az csak félmegoldás)

« Utoljára szerkesztve: 2011. szeptember 06. - 10:00:02 írta r2d2 »

Nem elérhető klrt

• VIP
  • Kölyök tag
« Válasz #8016 Dátum: 2011. szeptember 05. - 22:18:02 »
r2d2 kösz a kitartásod!
Feladom!
Mindent meg csináltam úgy ahogy írtad, de nem lett jó. Maradt a 720-as hiba kód.
Marad a router, végül is úgy teljesen jó.

beton

• Vendég
« Válasz #8017 Dátum: 2011. szeptember 06. - 12:41:25 »
Sziasztok.
Most elösször írok ide a fórumba,elfogyott a tudományom segítséget szeretnék kérni.
Win 7 ultimate fut a gépemen és néhány napja elkezdte kiírogatni,hogy 12 nap múlva lejár a licensz.
Letelt a 12 nap és most ott tartok,hogy kb két óránként újra indulgat a gép.
A rendszer tulajdonságai fül a latt azt írja,hogy aktiválva van a windows.
Kinyomtam az autómatikus újra indítást,hogy lássam milyen hibával hal meg.
Engedelmetekkel ide teszek egy képet

Gondolom itt a"end of nt evaluation period" lesz az érdekes.
Kérdésem az lenne,hogy jelen állapotában menthető-e még a rendszer,vagy kuka és újratelepítés?
Segítséget előre is köszönöm,üdvözlettel: Betonbácsi

Nem elérhető szucsgyuri

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8018 Dátum: 2011. szeptember 06. - 13:03:13 »
Üdv!

Annak idején Te egy un. RC verziót telepítettél. Az a megoldás, hogy elmented az adataidat, és csinálsz egy tiszta telepítést, de már valamely RTM verzióval. Itt biztosan talász kedvedre valót: Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be
Itt meg okosságokat hozzá: Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be

beton

• Vendég
« Válasz #8019 Dátum: 2011. szeptember 06. - 13:09:44 »
Nagyon köszönöm a gyors segítséget,akkor ezt fogom tenni.

Köszönettel: Betonbácsi

Nem elérhető dongika

• VIP
  • Törzstag
« Válasz #8020 Dátum: 2011. szeptember 07. - 09:57:04 »
Jött 2drb frissités,ezzel a hibával /csatolva/
Mit kell tenni ?
Köszönöm a választ.

Elérhető Rob65

• Globális moderátor
  • Hős tag
  • A lehetetlent megoldjuk, csodára kicsit várni kell
    • Kerti tó és sziklakert, kertészet, díszfaiskola, parkosítások
« Válasz #8021 Dátum: 2011. szeptember 07. - 10:31:19 »
Frissíteném az MS Visual++-t is ...
PC:AsusP5B-E,C2D-E6400,nVidia210,4GB,WD10EZRX
,Samu502HJ,sound:CMI8738
Laptop: LenovoG570 i7-2620M/HD6370M_1GB/RAM_8GB
+Win8.1Prox64HunSP1+OSX10.9.x[13C64]'Mavericks'+Ubuntu13.10‘SaucySalamander‘ skype:kisskert.rob65
"A válaszok már készen vannak: Csak jól kell kérdezni!"(Asimov: Én, a robot)

Nem elérhető r2d2

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8022 Dátum: 2011. szeptember 07. - 10:35:08 »
Jött 2drb frissités,ezzel a hibával /csatolva/
Mit kell tenni ?
Köszönöm a választ.

Erre az állományra jött volna a biztonsági frissítés, - Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be - de vagy nincs a gépeden, de ha van, akkor viszont sérült, vagy rosszul, hiányosan települt fel, ugyanis a frissítés keresi magát a telepítő disket, mert onnan kell neki egy, vagy két állomány megléte. A belinkelt oldalról töltsd le a telepítőt, újra tedd fel, majd ezután az Update-val tetesd fel rá a biztonsági frissíítést.

Nincs jogosultságod a linkek megtekintéséhez. Regisztrálj vagy Jelentkezz be, az IA-változatot ne piszkáld, az Itanium processzorokhoz való!

Nem elérhető dongika

• VIP
  • Törzstag
« Válasz #8023 Dátum: 2011. szeptember 07. - 10:35:55 »
Frissíteném az MS Visual++-t is ...

Ok,megtaláltam. :respect:

Nem elérhető Spidi04

• VIP
  • Hős tag
« Válasz #8024 Dátum: 2011. szeptember 07. - 10:57:09 »
sziasztok! Szeretnék msdn-ről tölteni, van accountom is, de sajnos csak az ie9 beépített letöltőjével tölti, amivel megszakad a letöltés! Már letöltöttem a microsoft file transfert, de igyse akarja azzal tölteni! firefox-szal is próbáltam de nyilván azzal sem megy  a dolog! mit kellene tenni hogy automatikusan a file transferrel tudjak tölteni? >:( ;D
ASUS K55 VD